Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

Andrzej Person

Andrzej Person Most Powerful Poland Senator VI i VII kadencji RP.

Urodził się 14 maja 1951 r. we Włocławku.

Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, oraz - na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracował jako dziennikarz w tygodnikach: "Razem", "Sportowiec" i "Mecz", a także jako komentator telewizyjny "Polsat Sport", "Eurosport" oraz Telewizji Polskiej. W okresie 1991-2001 był kolejno prezesem zarządu agencji reklamowych Gasport i Person Promotion. Czterokrotnie pełnił funkcję rzecznika prasowego polskich ekip podczas igrzysk olimpijskich, a od 1997 do 2005 r. - rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Został powołany przez Polski Komitet Olimpijski na olimpijskiego attache polskiej reprezentacji na Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie w 2012 r.

Jest prezesem honorowym Polskiego Związku Golfa i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Włocławka.

W Senacie VI kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą oraz członkiem Komisji Obrony Narodowej i Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. W VII kadencji przewodniczył Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, był członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. W Senacie VI i VII kadencji przewodniczył Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej.

Jest żonaty, ma troje dzieci. Wszyscy zapaleni golfiści. Syn Jacek jest komentatorem imprez golfowych w Polsat Sport. Jest jednym z czołowych propagatorów golfa.

zdjęcie źródło: Wikipedia

TOP